turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Konferans

ICMCMST'15 - The International Conference Mathematical and Computational Modeling in Science and Technology

02 Ağustos 2015 - 07 Ağustos 2015

Izmir University

We are pleased to announce that Izmir University organizes The International Conference ''Mathematical and Computational Modeling in Science and Technology'' ICMCMST’15), to be held at Izmir University, IzmirTurkey, during August 02-07, 2015. The ICMCMST’15 conference is aimed to bring experts, researchers and postgraduate students on Mathematical and Computational Modeling in several fields of Science, Technology and Engineering, such as theoretical and computational aspects in Mathematics, Informatics, Physics, Chemistry, Mechanics, Biology, Economics, and other sciences, from the entire world in order to discuss high level scientific questions, exchange solid knowledge of pure and applied sciences, and investigate diverse backgrounds, theoretically and practically.
Uygulamalı Matematik Etkinliğin Web Sayfası
amar_debbouche@yahoo.fr, burhan.pektas@izmir.edu.tr

admin 20.03.2020

Yaklaşan Konferanslar Konferans Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır