turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Akademik Kadro

Job announcement for Department of Mathematics Izmir University of Economics

The Department of Mathematics at İzmir University of Economics is seeking candidates for the above posts. These are teaching and research positions; the successful candidates will be required to contribute to all levels of teaching and supervision undertaken by the School, and will be expected to carry out any other duties commensurate with this post as required by the Head of the Department. The appointee will assist in the delivery of the School’s undergraduate and postgraduate programmes, and supervise research students. Applicants will have excellent organisational and interpersonal skills, and the ability to work both independently as well as part of a team. If required, participate in promotional and marketing activities related to the programmes offered by the University. Applicants must have a Ph.D. and a demonstrated potential for excellence in research and teaching. The Department welcomes applications from all areas of Algebra, Algorithms, Algebraic Geometry, Analysis, Functional Analysis, Topology, Financial Mathematics, Probability Theory, Stochastic Processes and Statistics.

İlanın Web Sayfası

sevin.gumgum@izmirekonomi.edu.tr

turkmath.org   12.01.2017

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır