turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Doktora Sonrası

Queen Mary University of London seeks to recruit a Postdoctoral Research Assistant

Queen Mary University of London seeks to recruit a Postdoctoral Research Assistant to participate in the EPSRC-funded project “Challenges of Applied Algebraic Topology’’. The research will be undertaken under the supervision of Professor Michael Farber. The project studies probabilistic models of large random spaces and investigates their topological and geometric properties. Such spaces can be used for modelling large systems in various practical applications. The project also tackles some other problems of topological robotics such as investigation of topology of configuration spaces of linkages and more general mechanisms. Salary range £32,052 - £35,672 inclusive of London Allowance. Benefits include 30 days annual leave, defined benefit pension scheme and interest-free season ticket loan. Closing date: March 6, 2016;

İlanın Web Sayfası

Michael Farber: M.Farber@qmul.ac.uk

turkmath.org   21.01.2016

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır