turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Akademik Kadro

The Department of Mathematics at Boğaziçi University invites applications for full time faculty positions

The Department of Mathematics at Boğaziçi University-İstanbul invites applications for full time faculty positions in all areas of Mathematics. The hiring can be made at any level (Instructor, Assistant Professor, Associate Professor or Professor).

Applicants should submit
- a detailed and up-to-date curriculum vitae (including a complete list of publications)
- a research statement including a survey of past research and planned future research (applicants for a position at the instructor level should submit alternatively/additionally a teaching statement)
- three names for reference letters.
by e-mail to math.recruitment@boun.edu.tr , indicating clearly which level they wish to be considered for.

Applications received by May 30, 2015 will receive fullest consideration. Applications will be accepted until positions are filled.

math.recruitment@boun.edu.tr

turkmath.org   20.04.2015

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır