turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Lisansüstü Başvuru

Koç Üniversitesi'nin Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları başladı

Koc Universitesi'nde su anda 30'a yakin lisansustu ogrencisi egitim gormektedir. Bu yil 7-10 arasi yuksek lisans ve doktora ogrencisi almayi hedeflemekteyiz. Basvurulardaki ilk elemeler sonucu, uygun gorulen adaylar Haziran sonunda mulakata cagrilacaktir. Actigi bircok lisansustu dersiyle, ve dusuk ogrenci/ogretim uyesi oraniyla (<2) Koc Universitesi, lisansustu ogrencilerine iyi bir arastirma ortami sunmayi amaclamaktadir. Ayrica, yuksek lisans ve doktora mezunlarinin ulkemizin, Avrupa ve ABD'nin onde gelen universitelerinde doktora ve postdoktora egitimi alarak mesleklerinde en ileri noktalara gelebilmeleri icin her turlu destek de verilmektedir. http://science.ku.edu.tr/math/alumni
Yuksek Lisans ogrencilerimize 1150 TL aylik burs ve lojman, doktora ogrencilerimize ise 1400 TL aylik burs ve lojman verilmektedir. Doktora ogrencilerimiz yeterlilik sinavini gectiklerinde burslari aylik 1600 TL ye cikmaktadir. Butun lisansustu ogrencilerine laptop ve ozel saglik sigortasi saglanmaktadir. Ayrica, yuksek performans gosteren ogrencilere 2500 TL aylik burs verilmektedir. TUBITAK bursuyla gelen ogrenciler icin ayrica destekler (lojman, arastirma fonu, vs.) saglanmaktadir. Yuksek Lisans ogrencilerimiz icin kesintisiz 2 yil, doktora ogrencilerimiz icin kesintisiz 4 yil destek saglanmaktadir. http://gsse.ku.edu.tr/financial-aid
Yuksek Lisans ve Doktora programlariyla ilgili ayrintilari ve ogrencilere saglanan imkanlari su linklerden bulabilirsiniz.
Basvuru sartlari: http://gsse.ku.edu.tr/application-procedure
Ogrencilere saglanan imkanlar: http://gsse.ku.edu.tr/financial-aid
Mezunlarimiz: http://science.ku.edu.tr/math/alumni
Y. Lisans Programi: http://gsse.ku.edu.tr/msc/math/home
Doktora Programi: http://gsse.ku.edu.tr/phd/math/home
Arastirma Konulari: http://science.ku.edu.tr/math/research
Basvuru linki: https://gradapp.ku.edu.tr/login.php

İlanın Web Sayfası

Baris Coskunuzer : BCOSKUNUZER@ku.edu.tr

turkmath.org   24.04.2014

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır