turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Burs

TUBİTAK 1001 projesi kapsamında Kadir Has Üniversitesi'nde çalışacak Yüksek Lisans ve Doktora Bursiyerleri aranmaktadır.

TUBİTAK 1001 MAG 221M458 “El-Göz Koordinasyonu Uygulamalarında Etkin Verimin Kullanıcı Motor Performansını Artırmak için Uzaktan Kullanımı” adlı projede görev almak üzere, üniversitelerin Elektrik-Elektronik Bilgisayar, Makine, Mekatronik, Yazılım Mühendisliği ve benzeri bölümlerinden mezun yüksek lisans ve doktora öğrenciler aramaktayız. Yüksek lisans öğrencileri için burs desteği 2 senedir ve öğrenci yüksek lisans tezini bu konuda yazabilecektir. Doktora öğrencileri için de burs desteği proje bitimine kadardır (Nisan 2025). Başvurularda daha önce Unity veya Unreal oyun motoru ile çalışmış, C# bilen, Sanal ve Artırılmış gerçeklik cihazları ile çalışmış öğrencilere öncelik verilecektir. Proje boyunca öğrenci, El-göz koordinasyon sisteminin 3 boyutlu olarak sanal ve artırılmış gerçeklikte oluşturulması, yüz-yüze ve uzaktan deneylerin yapılması, veri toplanması, analizi, makale yazımı ve makale sunumdan sorumlu olacaktır. Projede Mine Sarac Stropa ve Anıl Ufuk Batmaz ile beraber çalışacaktır. Bunun yanında, proje dahilinde yabancı danışmanlarla da çalışma olanağı sunulacaktır. Kadir Has Üniversitesi'nin Lisansüstü TUBİTAK Bursiyerlerine sağladığı ek olanaklara https://sgs.khas.edu.tr/tr adresinden ulaşabilirsiniz. İlgilenenlerin aubatmaz@khas.edu.tr ve mine.sarac@khas.edu.tr adresine yaptıkları projeleri de içine atan özgeçmişleri ile mail atmaları rica olunur.

İlanın Web Sayfası

aubatmaz@khas.edu.tr, mine.sarac@khas.edu.tr

turkmath.org   20.05.2022

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır