turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Akademik Kadro

Galatasaray Üniversitesi Matematik Bölümü Uygulamalı Matematik Anabilim Dalına Dr. Öğretim Üyesi alınacaktır

Adaylar matematik alanında doktora yapmış olmalıdır. Galatasaray Üniversitesi bir devlet üniversitesi olup eğitim dili fransızcadır. Fransızca bilmeyen adayların bölüme kabullerinin ardından ders verebilecek seviyede fransızca öğrenmesi beklenir. 2005 yılında kurulan Matematik bölümü canlı bir araştırmacı ruhunu korumakta, düzenli bilimsel etkinlikler düzenlemektedir. Lisans programı üniversite sınavında 30 seçkin öğrenci kabul etmektedir. Üniversite, üyelerini araştırmaya teşvik etmek için rekabetçi şartlarda BAP projesi yürütme imkanı sunmaktadır. Matematik bölümü pür matematik alanında tezli ve veri bilimi alanında tezsiz yüksek lisans programları yürütmektedir. Doktora programı açılması gündemdedir. Talep toplama amacıyla, adaylar 1 Ekim 2022 tarihine dek muludag@gsu.edu.tr adresine aşağıdaki belgelerle müracaat etmelidir (spama düşme ihtimaline karşın lütfen teyit alınız):

1) CV 

2) Başlıca eserler (en çok 3 adet) 

3) 2 adet referans mektubu (yazarı tarafından doğrudan iletilmeli)

4) Araştırma mektubu (Research statement) 

5) Eğitim mektubu (Teaching statement)

(başvuru şartları için:   http://dosya.gsu.edu.tr/Sayfalar/2017/4/gsu_yonerge-15122011-730.pdf 

Bu duyuru resmî kadro ilanı niteliği taşımaz. Asıl ilanın Resmî Gazetede 2022 sonlarında verilmesi planlanmaktadır. Adaylar bu ilana başvuru yapmalıdır. Dil belgeleri ve yurt dışından başvuru yapacaklar için ÜAK diploma denklikleri bu tarihe dek hazırlanmalıdır. Bu ilana Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvurabilir. İşe alım süreci muhtemelen 2023 başında neticelenecektir.

İlanın Web Sayfası

muludag@gsu.edu.tr

turkmath.org   29.04.2022

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır