turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Doktora Sonrası

Tübitak 1001 Araştırma Projesi Kapsamında Doktora Sonrası Araştırmacı alınacaktır

Proje Adı: Enfeksiyon hastalıkları için mevsimsel dinamiklerin ve bakteriyel menenjit hastalığının Türkiye’de dönemsel alevlenmelerinin matematiksel modellemesi Proje Özeti: Proje enfeksiyon hastalıklarının matematiksel modelleri ile ilgili araştırma konuları içermektedir. Proje süresince, bir hastalığın dönemsel olarak alevlenme-sönme davranışları, mekanizmayı yöneten parametrelerin tahmini ve hastalığın yayılmasını engelleyebilecek olası kontrol stratejileri matematiksel yöntemler kullanarak araştırılacaktır. Çalışmamız, ülkemizde yaygınlığı açısından olmasa da öldürücülüğü ve hastada bıraktığı sekeller açısından dikkat çekici olan bakteriyel menenjit hastalığının dönemsel dinamiklerinin incelenmesi modeline özelleştirilecektir. Gecikmeli diferansiyel denklemlerin ve otonom olmayan dinamik sistemlerin analizleri projemizin iki temel başlığıdır. Proje Başlangıç ve Bitiş Tarihi:: 01.11.2019-01.05.2022 (Muhtemel görev başlangıcı:01.01.2021) Proje Yürütücü ve Araştırmacısı: Dr. Öğr. Üy. Meltem Gölgeli, Prof. Dr. Fatihcan Atay Başvuru Koşulları: Doktora tezini matematik ya da mühendislik bilimlerinde tamamlamış, doktora tezi süresince dinamik sistemler ve uygulamaları, matematiksel analizde yaklaşım teorileri vb. uygulamalı alanlar üzerine çalışmış, otonom olmayan denklem sistemlerinin matematiksel analizi ve tıbbi/biyolojik uygulamaları üzerine çalışmalar yapmak isteyen araştırmacıların mgolgeli@etu.edu.tr adresine özgeçmişleri ve projeye katılma motivasyonlarını belirten bir mektupla başvurmaları gerekmektedir. Adayların Matlab ve/veya R kodlamalarını kullanabilmeleri beklenmektedir.

Meltem Gölgeli: mgolgeli@etu.edu.tr

turkmath.org   06.12.2020

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır