turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Araştırmacı

TÜBİTAK 1001 Araştırma Projesi Kapsamında Yüksek Lisans Öğrencisi ve Doktora Sonrası Araştırmacı Alınacaktır

Kombinatoryel Tasarım Problemleri: Bu projede, ortogonal diziler (orthogonal arrays) başta olmak üzere ilgili kombinatoryel yapılar olan Latin kareleri (Latin squares) ve dengeli tamamlanmamış blok tasarımlar (balanced incomplete block designs) ile ilgili varlık problemleri, sayma algoritmaları, sınıflandırma ve karakterizasyon problemlerinin ele alınması ve bu yapıların uygulamalarının araştırılması hedeflenmektedir. Proje Süresi: 36 ay Proje Yürütücüsü ve Araştırmacısı: Doç. Dr. Fatih Demirkale (Yıldız Teknik Üniversitesi), Doç. Dr. Oktay Ölmez (Ankara Üniversitesi) Başvuru Koşulları: (Adaylar başvurularını 15 Ekim 2019 tarihine kadar yapabilirler.) Doktora Sonrası Araştırma Bursiyeri: Araştırmacının kambinatoryel tasarım kuramı, kombinatoryel algoritmalar, graf teori, kodlama kuramı ve şifreleme alanlarının en az birinde tecrübeli olması beklenmektedir. C/C++ programlama dillerinde bilgili olunması tercih nedenidir. Ayrıca, TÜBİTAK tarafından belirlenen bursiyer koşullarının sağlanması gerekmektedir. İlgilenen araştırmacılar, özgeçmişleri ile fatihd@yildiz.edu.tr adresine başvurabilir. Destek 36 Ay x 4500 TL/Ay olarak belirlenmiştir. Yüksek Lisans Bursiyeri: Öğrencinin Matematik veya ilgili bir bölümden lisans derecesine sahip olması ve Yüksek Lisans tezini Kombinatorik alanında bir konu üzerinde tamamlaması beklenilmektedir. Bir programlama dilinde bilgili olunması tercih nedenidir. TÜBİTAK tarafından belirlenen bursiyer koşullarınısağlaması gerekmektedir. Bu şartları sağlayan adaylar, özgeçmişleri ve transkriptleri ile fatihd@yildiz.edu.tr adresine başvurabilir. Destek 24 Ay x 3000 TL/Ay olarak belirlenmiştir.

fatihd@yildiz.edu.tr

turkmath.org   24.09.2019

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır