turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


Akademik Kadro

Assistant Professor of Mathematics - Izmir Institute of Technology

The Department of Mathematics at Izmir Institute of Technology is seeking an outstanding candidate at the level of Assistant Professor to strengthen its research faculty. All applications from any area in pure and applied mathematics are welcome. Candidates should have a strong research record. Postdoctoral experience is expected. Duties include research, service, and teaching at the undergraduate and graduate levels. Applicants must satisfy the minimum qualifications (e.g. minimum number of publications) stated in Izmir Institute of Technology's Academic Appointment Standards. Candidates must submit a cover letter, teaching and research statements, a curriculum vitae, a list of publications, and the names and contact information of at least three references who can submit letters of recommendations. Applications received by Aug 15, 2019 will be given full consideration while the search will continue until the position is filled. We thank all applicants for their interest, however only those candidates selected for interviews will be contacted.

enginbuyukasik@iyte.edu.tr

turkmath.org   11.07.2019

 
İlan Arşivi

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır