turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


09 Mayıs 2015, 10:00


Ankara Dinamik Sistemler Seminerleri

İkinci Mertebeden Diferensiyel Denklemlerin Asimptotik İntegrasyonu

Sibel Doğru Akgöl
ODTÜ, Türkiye

İkinci mertebeden diferansiyel denklemlerin asimptotik integrasyonu ile ilgili calışmalar çoğunlukla $x'' = f(t; x)$ denklemi üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu konuşmada daha genel bir denklem sınıfı olan $(p(t)x')' + q(t)x = f(t; x)$ denkleminin çözümlerinin asimptotik gösterimlerini elde etmek icin Türker Ertem ve Agacık Zafer tarafından geliştirilen metotlar üzerinde durulacak ve denkleme bir impals etkisi eklendiğinde ortaya cıkan farklar ve benzerlikler tartışılacaktır. Anahtar Kelimeler: Asimptotik integrasyon; İmpalsif diferansiyel denklemler; Sabit nokta prensibi
Diferansiyel Denklemler Türkçe
ODTÜ Matematik Bölümü, Gündüz İkeda Salonu
İlgili Web Bağlantısı

aozbekler 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır