turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Mart 2015, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ-Bilkent Cebirsel Geometri Seminerleri

Belyi's Theorem-V

Ali Sinan Sertöz
Bilkent University, Türkiye

This is the last talk in our series of talks on Belyi's theorem. In this talk I will outline the proof of the fact that a compact Riemann surface S is defined over the algebraic number field if and only if the orbit of S under the Galois group Gal(C/Q) contains only finitely many isomorphism classes of Riemann surfaces. Once this is established, we will show that having a Belyi map for S leads to the finiteness of the isomorphism classes in {S^σ}_σ∈Gal(C/Q). This will conclude our study of the first three chapters of Girondo and Gonzalez-Diez's book.
Cebirsel Geometri İngilizce
Mathematics Seminar Room, ODTU

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır