turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Nisan 2015, 16:00


Koç Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Finite-dimensional Asymptotic Behavior of Dynamical Systems Generated by Nonlinear Damped Wave Equations

Varga Kalantarov
Koç University, Türkiye

In this talk I am planning to discuss the problem of finite-dimensional asymptotic behavior (in time) of dynamical systems generated by initial boundary value problems for nonlinear damped Klein-Gordon equation, nonlinear strongly damped wave equation, damped Boussinesq equation and related problems of mathematical physics. The problem of stabilization of these systems by finite-dimensional feedback controllers will be also discussed.
Dinamik Sistemler İngilizce
CASE 133

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır