turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Mart 2015, 15:30


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

Geçmişten Bugüne Diferensiyel Denklemlerde Salınım (Oscillation) Teorisi

Ercan Tunç
Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Türkiye

Salınım teorisi, diferansiyel denklemlerin kalitatif (nitel) teorisinin önemli bir dalıdır. Onun temelleri 1836’ da Sturm tarafından yayımlanan ikinci basamaktan lineer diferansiyel denklemlerin çözümlerinin sıfırları ile ilgili iyi bilinen sonuçlara dayanmaktadır. O zamandan beri, lineer ve lineer olmayan diferansiyel denklemlerin farklı sınıfları için çözümlerin salınımlığı birçok araştırmacının ilgisini çekmiştir. Bu konuya olan ilgi birçok kitap ve makaleye de yansıtılmıştır. Bu seminer; diferansiyel denklemlerin bazı sınıfları için literatürde var olan klasik salınım kriterleri, uygulama yöntemleri ve şu andaki durumu üzerinde durmayı amaçlamaktadır.
Diferansiyel Denklemler Türkçe
Matematik Mühendisliği, B326

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır