turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Mart 2015, 13:20


Çankaya Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Asymptotic behavior of operator nets on KB-spaces

Nazife Erkurşun Özcan
Hacettepe University, Türkiye

The concept of an attractor or constrictor was used by several mathematicians to characterize the asymptotic behavior of operators. In this talk we discuss that a positive LR-net on KB-spaces is mean ergodic if the LR-net has a weakly compact attractor. Moreover if the weakly compact attractor is an order interval, then a Markovian LR-net converges strongly to the finite dimensional fixed space. As a consequence we investigate also stability of LR-nets of positive operators and existence of lower bound functions on KB-spaces.
Analiz İngilizce
Eskişehir Yolu 29.km, 06810, Etimesgut, Central Campus, R213

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır