turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Nisan 2015, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Cahit Arf Konuşmaları

Univalent foundations of mathematics

Vladimir Voevodsky
Institute of Advanced Study, Amerika Birleşik Devletleri

Today's mathematics is using foundations which have been developed in the late 19th - early 20th century. Since these foundations had been completed mathematics has grown from a field advanced by a few outstanding minds to a large enterprise involving tens of thousands of mathematicians. On this new scale of existence it is becoming impossible for mathematics to rely entirely on the old peer-review model of ensuring the correctness of the results. Univalent Foundations are new foundations of mathematics invented with the intention of being usable for the development of computer proof assistants that will facilitate the crafting and verification of complex mathematical constructions.
Matematik İngilizce
Gunduz Ikeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır