turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Nisan 2015, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Equivariant K-theory of smooth spherical varieties

Mahir Bilen Can
Tulane University, Amerika Birleşik Devletleri

In this talk we present our work on equivariant K-theory of spherical varieties. After explaining our general result, a description of the equivariant K-rings for smooth complete spherical varieties, we present its applications to the wonderful compactifications of minimal rank symmetric varieties. In particular, we will work out our theorem in the case of complete collineations. This is joint work with Soumya Banerjee (Ben Gurion Univ.).
Cebirsel Topoloji İngilizce
Gunduz Ikeda Room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2020 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır