turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


22 Kasım 2023, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Separating Ball Property And Applications

Ali Ülger
Koç Üniversitesi, Türkiye

Let A be a commutative semisimple Banach algebra and Φ_A its character space. The algebra A is said to have the separating ball property if, given two distinct characters φ and ψ in Φ_A, there is a u in the closed unit ball A_1 of A such that < u, φ >= 1 and < u, ψ >= 0. In this talk I will present this notion, some of its consequences and applications.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Zoom

iu 20.11.2023

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır