turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


13 Ekim 2023, 16:00


Boğaziçi Üniversitesi Diferansiyel Geometri Seminerleri

Cone shaped minimal varieties

Mustafa Kalafat
Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn, Almanya

In this learning seminar series, we will give an introduction to minimal submanifolds of the higher dimensional spheres. In particular we give estimates on the index of the Jacobi operator. Talk about applications on the Plateau's problem and Bernstein conjecture. 

The topic of this week is: 

    "Cone shaped minimal varieties."

We will be following the classical beautiful paper.

References:

  1. Simons, James - Minimal varieties in riemannian manifolds. Ann. of Math. (2) 88 (1968), 62–105.

NOT: Katılımı internet üzerinden yapmak isteyenler: Zoom bağlantısından erişim sağlayabilir. Şifre için organizatörlere kendinizi kısa bir tanıtımla birlikte e-posta atınız. E-posta: kalafg@gmail.com Gecikmeler için bekleyiniz veya bilgi için Tel/WA: +491734927845. Katılımcıların toplanması ve teknik ayarlamalar sebebiyle geometri semineri zaman zaman 10-15dk. rötarlı başlayabilmektedir. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Geometri, Topoloji İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

adgs 15.09.2023

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır