turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Şubat 2014, 14:00


Bilkent Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

An Introduction to Abstract Dynamics

Cem Tezer
METU, Türkiye

With little historical inaccuracy the abstract dynamics may be said to have its inception in the work of H. Poincaré on celestial mechanics. Initially its central objective is the qualitative study of differential equations. In its contemporary form it straddles an increasingly interdisciplinary domain that reaches from very practical issues like the stability, accuracy and efficiency of numerical methods to theory of group actions in several categories. The talk is meant to be a tentative introduction.

NOT: Tea and cookies will be served after the seminar

Geometri İngilizce
Seminar room

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır