turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Ağustos 2022, 15:30


Boğaziçi Üniversitesi Diferansiyel Geometri Seminerleri

J-Holomorphic curves of the 6-sphere and applications to minimal surfaces

Mustafa Kalafat
Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn, Almanya

In this learning seminar series, we will make an introduction to the holomorphic curves in the 6-dimensional sphere. Recall that the 6-sphere is the only sphere in higher dimensions that has an almost complex structure. 

This allows us to talk about holomorphic curves inside it. Since they are complex curves of a complex dimension 3-space, they have an analog of Frenet-Serre frame equations called Frenet-Boruvka formulas. In the round 6-sphere, null-torsion holomorphic curves are fundamental examples of minimal surfaces. 

The topic of this week is: 

    "Moving frames in the 6-sphere."
 


We will be using the following resources.

References:

  1. Madnick, Jesse. - The Second Variation of Null-Torsion Holomorphic Curves in the 6-Sphere.
    Available at the arXiv:2101.09580 (Jan 2021) 34 pages.

NOT: Katılımı internet üzerinden yapmak isteyenler: Zoom bağlantısından erişim sağlayabilir. Şifre için organizatörlere kendinizi kısa bir tanıtımla birlikte e-posta atınız. E-posta: kalafg@gmail.com Gecikmeler için bekleyiniz veya bilgi için Tel/WA: +491734927845. Katılımcıların toplanması ve teknik ayarlamalar sebebiyle geometri semineri zaman zaman 10-15dk. rötarlı başlayabilmektedir. Anlayışınız için şimdiden teşekkürler.

Geometri, Topoloji İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

adgs 09.08.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır