turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


07 Haziran 2022, 14:00


Bahçeşehir Üniversitesi Analiz ve Uygulamalı Matematik Seminerleri

On one inverse spectral domain identification problem

Yusif Gasimov
Azerbaijan University, Baku, Azerbaijan, Azerbaycan

In this talk an inverse spectral problem is considered with respect to the domain for the Schrödinger equation. Using the introduced space of the pairs of the convex domains a new definition of the domain variation is given. The first variation of the eigenvalues with respect to domain is calculated, a new formula for the eigenvalues of the Schrödinger operator is proved. A definition of s-function is introduced and a scheme is proposed to reconstruct the domain by the given set of the s-functions. Some particular cases are also considered.

Uygulamalı Matematik İngilizce
https://us02web.zoom.us/j/6678270445?pwd=SFNmQUIvT0tRaHlDaVYrN3l5bzJVQT09
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

bsehir 02.06.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır