turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Mayıs 2022, 21:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

İstatistik Hakkında Genel Söyleşi

Sadullah Sakallıoğlu
Çukurova Üniversitesi, Türkiye

İstatistiki bilgiler çevremizde olup bitenleri anlamada ve bunları anlatmada bize yardımcı olur. İstatistik örneklemden elde edilen veri veya bilgiye göre yapıldığından NİYET/YORUM çok önemlidir. Bu nedenle istatistiğe yalan söyleme sanatı da denilmektedir!!! Bu anlamda Benjamin Disraeli, "Üç tür yalan vardır: yalan, kuyruklu yalan ve istatistik" olduğunu söylemiştir. Hep birlikle buna karar vermeye çalışalım.


NOT: Yayın linki: https://ictima.bozok.edu.tr/fer-gif-xni-fhz (Giriş Kodu: 722305 )

İstatistik Türkçe
Çevrimiçi: Bozok İçtima
İlgili Web Bağlantısı

bozok 09.05.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır