turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


21 Ocak 2022, 17:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

What has happened, is happening and is going to happen in representation theory of finite groups

Shigeo Koshitani
Chiba University, Japonya

We are going to talk on representation theory of finite groups, especially on modular representation theory due to Richard Brauer (1901--1977) in the last several decades. More precisely by starting off kind of history of representation theory and then hopefully we would like to reach to recent big results on some of the local-global conjectures originally due to Brauer. This is sort of general talk, so almost no advanced knowledge should be needed except the definitions of groups, rings, fields, and matrices.

Cebir İngilizce
Microsoft Teams

msgu2 17.01.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır