turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Ocak 2022, 19:00


Türk Matematik Derneği Genel Seminer

The (3+1)-free conjecture of chromatic symmetric functions

Steph van Willigenburg
The University of British Columbia, Kanada

The chromatic symmetric function, dating from 1995, is a generalization of the chromatic polynomial. A famed conjecture on it, called the Stanley-Stembridge (3+1)-free conjecture, has been the focus of much research lately. In this talk we will be introduced to the chromatic symmetric function, the (3+1)-free conjecture, new cases and tools for resolving it, and answer another question of Stanley of whether the (3+1)-free conjecture can be widened. This talk requires no prior knowledge.

Kombinatorik İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

admin 12.01.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır