turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


10 Ocak 2022, 14:00


Boğaziçi Üniversitesi IMBM Cebir Seminerleri

Theories of Action

David Austin Pierce
MSGSU, Türkiye

As an illustration of some model-theoretic concepts, we consider a complete (logical) theory of mathematical actions. It is the so-called model-completion of the theory of actions, and the model-companion of the theory of group actions, while not itself being a theory of group actions. It shares certain properties with the theory of algebraically closed fields with distinguished generic multiplicative subgroup. Meanwhile, we do not forget mathematics itself as an (ethical) action.

Cebir İngilizce
https://boun-edu-tr.zoom.us/j/96913066262

imbm_as 06.01.2022

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır