turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Kasım 2021, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Matematik ve Müzik

Alp Bassa
boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada "bir oktavda neden 7 farklı ses var?" gibi basit bir sorudan hareketle karşımıza çıkan matematikten bahsedeceğim. Hem müzikte bulacağımız matematikten, hem de matematikte karşılaşacağımız müzik izlerinden yola çıkarak matematik ve müzik arasındaki derin ilişkiyi anlatmaya çalışacağız


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 22.11.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır