turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


17 Kasım 2021, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Riemann Uzaylarında m-Pluripotansiyel Teorisi ve Tropik Geometri

Sibel Şahin
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada potansiyel ve m-pluripotansiyel teorinin tanım ve araçlarının nasıl Riemann süper uzaylarına aktarılabileceği ve Riemann süper uzaylarında m-pluripotansiyel teorinin tropik varyeteler ile ilişkisini inceleyeceğiz. Konuşmanın son kısmında ise kompleks potansiyel teorinin çok klasik sonuçlarından biri olarak bilinen Cartan'ın quasisüreklilik sonucunun Riemann süper uzaylarındaki m-subharmonik fonksiyonlar için de geçerli olduğunu göreceğiz.

Kaynaklar [1] Şahin, m-Pluripotential Theory on Riemannian Spaces and Tropical Geometry, Hacettepe Journal of Mathematics and Statistics, Volume 50, Issue 5, pp:1347- 1357, DOI: 10.15672/hujms.717867, (2021).


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 15.11.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2024 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır