turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


03 Kasım 2021, 21:00


Yozgat Bozok Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Kombinatoriyal Matematikte Kısa bir Gezinti

Yusuf Civan
Süleyman Demirel Üniversitesi, Türkiye

Bu konuşmada, son yıllarda modern matematiğin önemli bir altdalı haline gelmiş olan kombinatoriyal/ayrık matematik hakkında kısa bir tanıtım hedeflenmektedir. Zaman elverdiğince, kombinatoriyal sayılar kuramından ayrık geometriye, çizge kuramından kombinatoriyal değişmeli cebire uzanan disiplinler hakkında kısa bir tanıtım yapılacaktır. Son olarak, bu alanın kurucusu ve bir nevi kral’ı olan Erdös’ün bazı açık problemlerinin son durumları tartışılacaktır.


NOT: Seminer Google meet üzerinden yapılacaktır. Yayın linki: https://meet.google.com/imr-qhzv-kke

Kombinatorik Türkçe
google meet.
İlgili Web Bağlantısı

bozok 01.11.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır