turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Ekim 2021, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Wiener Tip Orlicz Uzayları

Büşra Ünal
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Bir Wiener amalgam uzayı lokal ve global bileşenlerden oluşan ve zaman -frekans analizi, dalgacık teorisi gibi matematiksel analizde oldukça kullanışlı bir fonksiyon sınıfıdır.

Bu konuşmada ise, lokal ve global bileşenleri, G lokal kompakt grup üzerinde tanımlı (ağırlıklı) Orlicz uzayları için Wiener amalgam uzayları tanıtılacaktır. Bu uzayın bazı temel özellikleri incelenecek ve ayrıca kullanışlı kapsama teoremleri verilecektir.


NOT: Seminer Zoom Programı üzerinden online yapılacaktır. Katılmak isteyenlerin katılım bilgilerini alabilmeleri için "huseyinuysal@istanbul.edu.tr" adresine mail atmaları gerekmektedir.

Matematik Türkçe
Online

iu 19.10.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır