turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


28 Mayıs 2021, 14:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Lisansüstü Seminerleri

Smoothing for the Davey-Stewartson System

Engin Başakoğlu
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

Davey-Stewartson system (DS) is given by a couple of equations that model the time evolution of $2D$ surface of water waves that propagate predominantly in one direction but the wave amplitude is modulated slowly in the horizontal directions. DS systems are very well studied in terms of well-posedness and stability, blow-up profiles, existence of standing and travelling waves. We will essentially discuss smoothing properties of DS in the initial value problem setting. To reach the result we will introduce some preliminaries including Tao’s $[k; Z]$ multiplier method.


NOT: Zoom Meeting ID: 971 7887 1153 / Passcode: BounMath

Matematik İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

osavk 25.05.2021

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır