turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


11 Aralık 2020, 13:00


Boğaziçi Üniversitesi Matematik Lisansüstü Seminerleri

Biharmonic Nonlinear Schrödinger Equation On The Half Line

Engin Başakoğlu
Boğaziçi Üniversitesi, Türkiye

In this talk, in broad terms we discuss the initial boundary value problem (IBVP) for the fourth order nonlinear Schrödinger equation (NLS) on the half line. In order to make the audiences familiar with the notions of dispersive equations, we dwell on the defining criteria of this sort of PDE's in the sense of physics (informal definition) and mathematics (more formal one). Afterwards we pass on to the discussion of the celebrated Bourgain spaces for which the concepts of local and global well-posedness are addressed. In the final part we consider the fourth order NLS in the IBVP setting, and mention new well-posedness and regularity results of this higher order Schrödinger type PDE on the half line.


NOT: Zoom Meeting ID: 971 7887 1153 / Passcode: BounMath

Matematik İngilizce
Zoom
İlgili Web Bağlantısı

osavk 07.12.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır