turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


16 Eylül 2020, 18:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

An algebro-geometric view on mirror symmetry

Hülya Argüz
University of Versailles Saint-Quentin-En-Yvelines, Fransa

Mirror symmetry is a phenomenon discovered by string theorists, which relates physical theories obtained using different deformation families of Calabi-Yau manifolds. An algebro-geometric approach to mirror symmetry, which uses tropical and log geometric tools to construct such families of Calabi-Yau manifolds, is provided by the Gross-Siebert program. In this talk we will review the most recent advances in this program, and particularly report on our joint work with Mark Gross.


NOT: UCGEN, cebirsel geometriden yolu geçen araştırma konularına dair haftalık online seminerler serisi. Ayrıntılı bilgi için: https://sntp.ca/ucgen/

Cebirsel Geometri İngilizce
Çevrimiçi

osavk 16.09.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır