turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Ağustos 2020, 19:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Cluster Categories

Emine Yıldırım
Queen's University, Kanada

Cluster Categories are introduced to understand cluster dynamics from the representation theory point of view. The subject has its roots in two important results in the literature that give us a glimpse of a relationship between cluster dynamics and representation theory. The first is that there is an one-to-one correspondence between the cluster variables of a finite type cluster algebra and the almost positive roots of the corresponding root system. The second is a well-known result by Gabriel that classifies finite representation type quivers by using positive roots of the corresponding root system. In this talk, after giving an overview of cluster categories, I will talk about a recent joint work with Charles Paquette on the generalization of discrete cluster categories.


NOT: UCGEN, cebirsel geometriden yolu geçen araştırma konularına dair haftalık online (zoom) seminerler serisi: https://sntp.ca/ucgen/

Cebirsel Geometri İngilizce
Online
İlgili Web Bağlantısı

admin 11.08.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır