turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Şubat 2020, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Genel Seminer

Bases in Frechet spaces may be unstable

Alexander Goncharov
Bilkent University, Türkiye

It is well-known that topological bases in Banach spaces are stable, in the sense that small perturbation of basis elements preserves the basis property of the system. We show that, for Frechet spaces, the situation may differ. For each compact set K of infinite cardinality with an isolated point, the space of Whitney jets on K does not possess a polynomial basis. On the other hand, polynomials are dense in any Whitney space. Thus, in general, topological bases in Frechet spaces are not stable.
Analiz İngilizce
Gündüz İkeda Seminar Room

odtu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır