turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Ocak 2020, 15:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Stability of the Hecke algebra of wreath products

Şafak Özden
-, Türkiye

The non-abelian Hecke algebra $\mathcal{H}_{n,k}= \mathbb{C} [(S_k \wr S_n) \setminus S_{kn} / (S_k \wr S_n) ]$ can be endowed with a filtration using the orbit structures of the elements $x \in S_{kn}$ relative to the action of $S_{kn}$ on the set of $k$-partitions of $\{ 1, \cdots, kn\}$. We prove that the structure constants of the associated filtered algebra $\mathcal{F}_{n,k}$ is independent of $n$. This stability property leads to a universal algebra $\mathcal{F}$ which governs the algebras $\mathcal{F}_{n,k}$. We also prove that the structure constants of the algebras $\mathcal{H}_{n,k}$ is a polynomial in $n$.

NOT: 14:30-15:00 arası çay-kahve ve kurabiye ikramı olacaktır.

Cebir İngilizce
İTÜ Fen Ed. Fak. Matematik Bölümü B1-326
Ek Dosya

itu 20.03.2020_14:07'de değişiklik yapıldı!

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır