turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


05 Aralık 2019, 16:00


Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Modularity, Rational Points and Diophantine Equations

Ekin Özman
Boğaziçi University, Türkiye

Understanding solutions of Diophantine equations over rationals or more generally over any number field is one of the main problems of number theory. By the help of the modular techniques used in the proof of Fermat’s Last Theorem and its generalizations, it is possible to solve other Diophantine equations too. Understanding rational points on the twists of the classical modular curve or quadratic points on it play a central role in this approach. In this talk, I will survey results in these directions including some recent results.
Sayılar Teorisi İngilizce
Bomonti Campus, seminar room

msgu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır