turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


02 Aralık 2019, 14:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Applications of Unbounded Convergences to Dunford-Pettis and Compact Operators

Niyazi Gezer
Middle East Technical University, Türkiye

Unbounded order convergence was first studied by Nakano in the 1940s in connection with Birkhoff’s ergodic theorem. Various types of convergences on Banach lattices and their unbounded versions have been studied since then. One of the aims of the present talk is to demonstrate several properties of unbounded absolutely weak Dunford-Pettis and unbounded absolutely weak compact operators acting on Banach lattices. This is a joint work with Nazife Erkurşun-Özcan and Omid Zabeti.
Analiz İngilizce
SA - Z18

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır