turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


08 Kasım 2019, 13:00


Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

An Application of Baer-Suzuki Theorem to Modular Representation Theory

İpek Tuvay
Mimar Sinan Fine Arts University, Türkiye

The Baer-Suzuki Theorem states that if $p$ is a prime, $x$ is a $p$-element in a finite group $G$ and $< x, x^g >$ is a $p$-group for every element $g$ of $G$, then the conjugacy class of $x$ in $G$ lies in a normal $p$-subgroup of $G$. In this talk, we present a very nice application of this theorem and using this we show that for a finite group $G$ with a semidihedral subgroup $P$, the Scott module $Sc(G,P)$ is Brauer indecomposable. This is a joint work with Shigeo Koshitani.
Cebir İngilizce
Seminar room

botan 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır