turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


15 Ekim 2019, 15:40


Orta Doğu Teknik Üniversitesi Uygulamalı Matematik Enstitüsü Seminerleri

BSDE with Singular Terminal Conditions

Alexandre Popier
Department of Mathematics, Le Mans University, Fransa

In this talk, we first motivate the use of singular terminal conditions: final trace of the solution of some semilinear PDEs or optimal control problems with constraints. Then we present some results concerning the existence of minimal supersolutions for a wide class of generators. Finally, we explain how the continuity problem (continuity of the solution at the terminal time) can be solved in some specific cases. This talk is based on several papers with T. Kruse, D. Marushkevych and D. Sezer.
Olasılık Teorisi İngilizce
Hayri Körezlioğlu Seminar Room, IAM
İlgili Web Bağlantısı

ume 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır