turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Eylül 2019, 16:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Sixty-Four Curves of Degree Six

Bernd Sturmfels
MPI Leipzig, Almanya

This lecture is an invitation to real algebraic geometry, along with computational aspects, ranging from bitangents and K3 surfaces to eigenvectors and ranks of tensors. We present an experimental study - with many pictures - of smooth curves of degree six in the real plane. This is joint work with Nidhi Kainhsa, Mario Kummer, Mahsa Sayyari and Daniel Plaumann. The number 64 refers to the Rokhlin-Nikulin classification of sextic curves.

NOT: The same day at 13:30 Prof. Sturmfels will have a meeting with students and junior post-docs. Please fill in the form https://tinyurl.com/SturmfelsIMBM if you are planning to attend the meeting at 13:30.

Cebirsel Geometri İngilizce
IMBM Seminar Room, Bogazici University South Campus
İlgili Web Bağlantısı

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır