turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


25 Temmuz 2019, 11:00


İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezi Seminerleri

Transverse and Legendrian Knots via Grids

Hakan Doğa
University at Buffalo, SUNY, Amerika Birleşik Devletleri

The combinatorial version of HFK, called Grid Homology, is defined by Manolescu-Ozsvath-Sarkar using toroidal grid diagrams in 3-sphere. I will introduce the grid representation of knots followed by the main construction of Grid Homology. Considering 3-sphere with standard contact structure, I will continue to talk about Legendrian and transverse knots via grid diagrams and what kind of information can be extracted in this setup. If time permits, I would like to present an example regarding transverse non-simplicity problem that can show the power and efficiency of this combinatorial approach.
Cebirsel Topoloji İngilizce
IMBM seminar room-Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır