turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


24 Nisan 2019, 14:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümü Seminerleri

Çizimlerle Simetrik Grup

Can Ozan Oğuz
Galatasaray Üniversitesi, Türkiye

Kümeler günümüz matematiğinde çok yaygın olduğu için, kümelerin simetrilerini ölçen simetrik gruplar önemli ve temel matematiksel yapılar. Simetrik grupları ifade etmek için yaygın olarak sembolik cebirsel ifadeler kullanırız. Bu konuşmada klasik olmayan bir yaklaşımla, simetrik grubu iki boyutlu çizimler ile nasıl ifade edebileceğimizi ve bu iki boyutlu gösterim ile, simetrik gruplarla ilgili çok çarpıcı sonuçları nasıl elde edebileceğimizi göreceğiz.
Matematik Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır