turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Nisan 2019, 14:30


Selçuk Üniversitesi Matematik Bölümü Genel Seminerleri

Karmaşık Diferensiyel Denklemler

Ahmet Okay Çelebi
Yeditepe Üniversitesi, Türkiye

Bu sunumda, ünlü Riemann – Hilbert probleminin bir özel hali olan Schwarz problemini inceleyeceğiz. İşe karmaşık düzlemdeki adi diferensiyel denklemle başlayacağız. Adi diferensiyel denklemler ile karmaşık kısmi türevli denklemler arasındaki farkları gördükten sonra karmaşık denklemlerin çözümleri için iyi bilinen bir yöntemi kullanacağız. Bu yöntem problemin bir integral denkleme dönüştürülmesidir. Böylece sınır değer probleminin bir tek çözümünü bulabileceğiz. Daha sonra bulunan sonuçları çok boyutlu hale genişleteceğiz. Anahtar kelimeler: Gauss formülü, Schwarz problemi, Fredholm alternatifi, polidisk.
Diferansiyel Denklemler Türkçe
Selçuk Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik-İstatistik Seminer Salonu
Ek Dosya
İlgili Web Bağlantısı

selcukuniv 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır