turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


14 Mart 2019, 15:40


Atılım Üniversitesi Genel Seminer

Asymptotic Behaviour of Impulsive Differential Equations with Piecewise Constant Argument

Fatma Karakoç
Ankara University, Türkiye

In this talk, we consider impulsive differential equations with piecewise constant argument. Especially, we deal with a population model with piecewise constant argument under impulse effect. Sufficient conditions for the oscillation of the solutions are obtained. Moreover, asymptotic behaviour of the non-oscillatory solutions are investigated. Finally, the results are compared with non-impulsive case and some examples are given to illustrate the results.
Diferansiyel Denklemler İngilizce
FEF 404

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır