turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


04 Mart 2019, 13:40


Bilkent Üniversitesi Topoloji Seminerleri

The periodic table of higher groupoids

Özgün Ünlü
Bilkent University, Türkiye

We will first discuss the definition for higher groupoids. Then we will discuss constructions of elements from one another in this table. We will see that some elements in this table are more topological in nature and some are more algebraic. Hence, by using these constructions, we will discuss some well-known connections between algebra and topology. Finally, we will discuss how these kind of periodic tables can be used to predict properties of yet undiscovered mathematical objects, just like the case where the periodic table of chemical elements led to make predictions about the properties of elements which were undiscovered.
Topoloji İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2023 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır