turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


20 Şubat 2019, 11:00


İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği Bölüm Seminerleri

Yapay Zeka Uygulamaları

Figen Özen
Haliç Üniversitesi, Türkiye

Yapay Zeka terimi ilk kez 1956 yılında ortaya atılmıştır ve organik olmayan zekayı tanımlamak için kullanılmaktadır. Günümüzde bilgisayarların giderek güçlenmesi, yüksek miktarlarda veri üretilmesi ve çok gelişmiş algoritmaların oluşturulması ile birlikte yapay zeka uygulamalarında giderek hızlı yol kat edilmektedir. Bazı işlerin bilgisayarlar ya da robotlar tarafından yapılmasının verimliliği artıracağı görülmektedir. Bu konuşmada yapay zekanın tarihçesine kısaca değinilip, günümüzdeki uygulamalardan örnekler verilecektir.
Sinir Ağları ve Yapay Zeka Türkçe
Fen-Edebiyat Fakültesi Toplantı Salonu

itu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır