turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Şubat 2019, 16:00


Bilkent Üniversitesi Analiz Seminerleri

Invariant Subsets of Orlicz Modules over Group Algebras

Rüya Üster
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Let G be a locally compact group with left Haar measure μ and Φ be a Young function. We will consider the Orlicz space LΦ(G) as an L1(G)module. If we take Φ(x) = xp/p ,1 ≤ p < ∞, LΦ(G) becomes the classical Lebesgue space Lp(G). In this talk we study the closed convex left invariant subsets of LΦ(G) and characterize affine mappings for Orlicz space. These results generalize classical results on Lp spaces. This is a joint work with Serap Öztop.

NOT: Konuşma öncesinde çay-kurabiye ikramı yapılacaktır.

Analiz İngilizce
Bilkent Matematik Bölümü Seminer Odası SA - 141

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır