turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


12 Aralık 2018, 15:00


İstanbul Üniversitesi Matematik Konuşmaları

Nesneler Teorisi

Uğur Ekren
İstanbul Üniversitesi, Türkiye

Fenomenoloji akımının kurucusu Edmund Husserl'in hocası Franz Brentano 'Empirik Bakış Açısından Psikoloji' adlı temel eserinde Ortaçağ'dan devşirdiği 'intentionalite' teziyle hem Fenomenolojinin kuruluşunda hem de Analitik Felsefe geleneğinin kuruluşunda etkili olmuştur. Bu tezi geliştiren öğrencisi Alexius von Meinong varolmayan nesneleri de içine alan 'nesneler teorisi' tezini ortaya atarak yeni bir ontoloji, mantık ve semantik anlayış ile Analitik Felsefe geleneğini ve çağımız felsefesini derinden etkilemiştir.
Diğer Türkçe
İ.Ü. Matematik Bölümü D-II

iu 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır