turkmath.org

Türkiye'deki Matematiksel Etkinlikler


26 Kasım 2018, 10:40


Bilkent Üniversitesi Cebir Seminerleri

Quiver Representations

Bekir Danış
Bilkent University, Türkiye

A quiver is a directed graph where multiple edges and loops are allowed. In this introductory talk we describe representation spaces of quivers. A representation of a quiver assigns a vector space to each vertex, and a linear map to to each arrow. Isomorphism classes of representations of a fixed dimension correspond to orbits of algebraic groups in certain representations. This allows us to study the classification of quiver representations using invariant theory.
Cebir İngilizce
Mathematics Seminar Room, SA - 141.

admin 20.03.2020

Yaklaşan Seminerler Seminer Arşivi
 

İLETİŞİM

Akademik biriminizin ya da çalışma grubunuzun ülkemizde gerçekleşen etkinliklerini, ilan etmek istediğiniz burs, ödül, akademik iş imkanlarını veya konuk ettiğiniz matematikçileri basit bir veri girişi ile kolayca turkmath.org sitesinde ücretsiz duyurabilirsiniz. Sisteme giriş yapmak için gerekli bilgileri almak ya da görüş ve önerilerinizi bildirmek için iletişime geçmekten çekinmeyiniz. Katkı verenler listesi için tıklayınız.

Özkan Değer ozkandeger@gmail.com

DESTEK VERENLER

ja2019

31. Journees Arithmetiques Konferansı Organizasyon Komitesi

Web sitesinin masraflarının karşılanması ve hizmetine devam edebilmesi için siz de bağış yapmak, sponsor olmak veya reklam vermek için lütfen iletişime geçiniz.

ONLİNE ZİYARETÇİLER


©2013-2022 turkmath.org
Tüm hakları saklıdır